Zrúcanina hradu Branč

Zrúcanina hradu Branč leží na rovnomennom kopci Myjavskej pahorkatiny nad Podzámkom, miestnou časťou obce Podbranč. Najstaršia písomná zmienka je z roku 1317. Hrad sa rozkladá na ploche asi 7.500 m2, vo výške 480 m n.m. 

Zrúcanina je dostupná pešo necelé 2km od Modrých domčekov. 

Minifarma LUBINÁ

Kontaktná ZOO nachádzajúca sa v malebnej dedinke Lubiná nachádzajúcej sa v okrese Nové Mesto nad Váhom.

Strávte nádherný deň priamo v obkolesení zvieratiek najrôznejšieho typu. Nádherný program a atrakcie pre deti sú zaručeným typom na výlet. Kŕmenie zvieratiek, priechodzie voliéry a ohrady, jazda na koníkoch a iné atrakcie sú pre Vás a Vaše ratolesti garanciu zábavy. 

Minifarma je dostupná necelú polhodinu autom od Modrých domčekov.

 

Mohyla Milana Rastislava Štefánika

Pamätník sa nachádza na vrchu Bradlo týčiacom sa v nadmorskej výške 543 medzi mestom Brezová pod Bradlom a obcou Košariská. 

Mohyla je súčasne symbolom samostatnosti a slobody nášho národa a pamätník významnej historickej udalosti, kedy sa Slováci zaradili medzi slobodné národy sveta.

Mohyla M.R.Štefánika je dostupná necelú polhodinu autom od Modrých domčekov. 

 

Kunovská priehrada – Senica

Kunovská priehrada je prímestskou rekreačnou oblasťou mesta Senica. Vodná nádrž je vhodná na kúpanie a rekreačné vodné športy. Na zapožičanie je k dispozícií viacero typov športového vybavenia – kanoe, paddleboardy, člnky, šliapadlá a iné. S rodinou si môžete oddýchnuť na piesočnatej pláži, zabaviť sa na detskom ihrisku, trampolíne či zahrať volejbal, tenis, minigolf, obrie šachy a iné. Kunovská priehrada je spojená s mestom cyklotrasou vhodnou na korčuľovanie.  

Priehrada je dostupná autom necelých 10 od Modrých domčekov. 

Múzeum habánov v Sobotišti

Múzeum habánov v Sobotišti sa nachádza v pamiatkovej zóne Habánsky dvor, v zrekonštruovanom objekte –habánsky mlyn.

Habánsky mlyn je jednou z dominánt bývalého „Habánskeho dvora“. Habánska komunita tento mlyn kúpila v r. 1545, obnovený bol v r. 1736 a v roku 2001 bolo zrealizované jeho statické zabezpečenie.  V rokoch 2017 – 2020 bola uskutočnená rekonštrukcia mlyna a v objekte bolo zriadené Múzeum habánov v Sobotišti.

Múzeum Senica

Múzeum Senica sa nachádza v letohrádku z 19. storočia tiež známom ako Sokolovňa.

Múzeum Senica funguje ako regionálne múzeum, ktorého cieľom a poslaním je ochrana, dokumentácia a uchovanie kultúrneho dedičstva pre ďalšie generácie. Svoju vedeckovýskumnú, dokumentačnú, prezentačnú, edičnú a výchovno-vzdelávaciu činnosť zameriava na archeológiu, históriu, etnografiu, umenie, prírodu a osobnosti z mesta Senica a priľahlého regiónu.

Skiland Stará Myjava

V zimných mesiacoch si užite lyžovačku v Bielych Karpatoch v obci Stará Myjava. K dispozícií je i požičovňa lyžiarskeho vybavenia a bufet s občerstvením. Svah vhodný i pre začiatočníkov a deti.  

Lyžiarske stredisko je dostupné necelú polhodinu autom od Modrých domčekov.

Zámok v Holíči

Zámok v Holíči je od roku 1963 národnou kultúrnou pamiatkou. Stavba je barokovo-klasicistická a napriek výraznej schátranosti je jednoznačnou dominantou Holíča. Navyše ide o cisárske sídlo. V 18. storočí ho totiž vlastnil František Lotrinský.

K hlavným atraktivitám zámku patrí tzv. Čínska sála vyzdobená tapetami s kresbami čínskej krajiny, ako aj jedinečne konštruované schodisko, alebo baroková kaplnka.

Zámok je dostupný necelú polhodinu autom od Modrých domčekov.

Baťov kanál

Baťov kanál je vnútrozemská vodná cesta na území Česka, čiastočne aj Slovenska, ktorá slúži na rekreačnú plavbu. Jeho trasa vedie cez kanálové úseky, úseky po rieke Morave a po rieke Radějovke.
Pre rekreačnú plavbu je dnes Baťov kanál splavný v dĺžke 53 km. Prístav v Skalici vám dnes ponúka možnosť zapožičať si loď a plaviť sa touto vodnou cestou.  

Baťov kanál je dostupné necelú polhodinu autom od Modrých domčekov